post

Dobrý den,
právě jsem zjistil, že výbor SVJ samovolně rozhodl o instalaci kamerového systému v prostoru před výtahy.
V zápisu ze shromáždění byl udělen souhlas k umístění kamer pouze v prostorách garáží.

Přijde mi zde poslední dobou, že mnoho věcí rozhoduje výboj bez souhlasu většiny sousedů, kteří zde bydlí a mnoho investic se vejde do povolených 50ti tisíc !!!
Z jakého důvodu byly kamery najednou vyměněny ? Pochybuji, že přestaly fungovat.

Myslím si, že již nastal čas na výměnu výboru. Dle mého názoru je pan Schlenker ve střetu zájmů tohoto SVJ, jelikož je zároveň zaměstnancem SVJ.

Prosím tímto všechny sousedy, kterým záleží na tomto SVJ, aby přišli na nejbližší plánovanou poradu SVJ a přidali se tak k hlasování o odvolání výboru.

Zároveň tímto oznamuji, že podám návrh na úřad pro ochranu osobních dat o prošetření této instalace nových kamer jejichž umístění si schválil výbor sám.

Petr Bouša

5 thoughts on “Rozšíření kamerového systému bez souhlasu členů SVJ

 1. Vážený pane Boušo,

  před časem byla z garáže domu H odcizena harley koloběžka, kterou zloděj(i) (pravděpodobně) provezli jedním z vchodů, nad kterým nebyla umístěna kamera. Její majitelka je moje sousedka a tak jsem s ní o tom mluvila. Policie zřejmě nic nezjistila. Zdá se však, že zloděj musel být člověk dobře obeznámený s bezpečnostní situací v domě, když využil nezabezpečený prostor k úniku s koloběžkou.
  Osobně jsem kontaktovala pana Schlenkera, abych dala podnět k většímu zabezpečení nás, obyvatel domu. Protože ze zkušenosti s ukradenou koloběžkou bylo evidentní, že dříve instalované kamery jsou nedostačující.

  Ráda bych Vám požila otázku, jak byste postupoval Vy ? A zda byste se cítil Vy a Vaše rodina bezpečně v domě, kde se krade ?

  Instalování kamer, které schválil výbor, popisujete jako jejich svévolnou akci. Ráda bych Vám tímto doplnila informace, abyste měl možnost přehodnotit svůj postoj. Není mi úplně jasné, kam tím nesmiřitelným postojem vůči výboru míříte. Jsem řadovou obyvatelkou domu, bez jakýchkoliv zvyhodňujícich vazeb na výbor a s jeho činností jsem velmi spokojena. Naopak, čeho se obávám, je, že výbor po podobných výpadech proti jeho práci, rád složí funkci.

  Helena Maříková

  • Dobrý den paní Maříková,
   manželka již napsala má slova, ale pro jistotu opakuji. Rozšíření kamer do prostor, který monitoruje každodenní pohyb všech obyvatel (příchody, odchody do objektu, stav, spolupříchozích) by si dle mého názoru měla odhlasovat většina obyvatel našeho objektu (ikdyž nově dle úpravy zákona to není potřeba).
   Přeci jen je mi daleko více nepříjemné, že si dle kamerového záznamu může někdo sestavit pravidelné návyky kohokoliv z nás). Odcizení koloběžky je dle mého názoru věc pouze majitele, který si nechal koloběžku ve veřejně přístupném prostoru. A je jedno jestli to byla koloběžka, mobil, kočárek , kolo.
   Již několikrát jsem výbor upozorňoval aby nenechával při poruše garážových vrat objekt celý týden otevřen, protože tím právě otevírá objekt komukoliv.
   Myslím si, že zde nebydlí nikdo handikepovaný, aby nezvládl po dobu opravy vrat docházet třeba k Oáze. Ano je to nekomfortní, ale zvládnout se to dá.
   Dle mého názoru by měl výbor zastupovat zájmy celého shromáždění. V případě našeho SVJ je to pouze o tom s kým je kdo za dobře (nebudu více rozpytvávat).
   Mimochodem ve veřejném registru o zpracování osobních údajů je na IČO našeho SVJ schváleno používání pouze garážových kamer.
   Nezlobte se, ale informace o tom, že nemáte žádné vazby na výbor mi přijde víceméně úsměvná v okamžiku kdy je Váš manžel ve výboru.

   Opravdu by veškeré investiční akce zde prováděné měly být nejdříve předneseny jako záměr a až dle přesných nabídek odsouhlaseny. zde se běžně odsouhlasí záměr, ale realita je úplně jinde.

   Položí-li výbor svou funkci, tak budu určitě jedině rád. Opravdu nevidím jakoukoliv snahu o tlak na naši správcovskou firmu Avema ohledně zlepšení, doplnění, zlevnění služeb, když předseda výboru SVJ je zaměstnancem správcovské firmy. Dále rozkrývat vedení zde vytvořených družstev asi nemá cenu a každý kdo jen trochu má zájem o naše bydlení, tak si informace lehce najde na webu.

   Kamerový systém je v našem objektu dostačující a nemyslím si, že bylo třeba jej rozšířit o další kamery.
   Tímto chci vyzvat výbor, aby nově nainstalované kameru v prostorách před výtahy demontoval a nechal na shromáždění rozhodnout, zda obyvatelé tohoto objektu budou opravdu o navýšení kamer stát.

   Já osobně k tomu důvod nevidím.

   Petr Bouša

 2. Dobrý den paní Maříková,
  pan Bouša upozorňuje na to, že SVJ dělá něco bez souhlasu nás všech. Ne každý chce být neustále pod kamerovým dohledem. Možná, že kdyby lidi lépe zavírali vchodové a hlavně garážové dveře, tak by se tu méně kradlo! Váš komentář je úplně na jiné téma, na které upozorňuje pan Bouša!
  Kateřina Myšková

 3. Dobrý den paní Maříková,
  ano za naši rodinu si v bezpeči připadám. Nemám důvod si takto nepřipadat.
  Pokud tedy zrovna nejsou celá garážová vrata dokořán při poruše na místo uzavření do opravy a požádání vlastníků garážových prarkovacích stání o přeparkování. To mi připadá více nebezpečné.
  Koloběžka má být dle mého zabezpečená (uzamčená) a né bežně stát ve volně dostupném prostoru.
  Já vyloženě nejsem odpůrcem kamer, ale proč výbor nesvolal tedy schůzi a neinformoval co se stalo a zda se kamery rozsiri. Ať si to vlastnici přeci odhlasují sami. Neníto žádná havárie, nebo něco podobného, aby to bylo neodkladně řešitelné. A takto to je peostě se vším. Výbor SVJ se rozhodl a tak to je, máte smůlu…no kde to jsme?
  Čidla na chodbách máme odhlasované několik let a jestli se jich dočkáme o tom pochybuji, protože výbor SVJ chce zkoušet něco jiného. A proč? Opět se nikoho nikdo neptal.
  Myslím, že by vše mělo být řešené jinak a né jak to teď momentálně SVJ vede.
  Na poradě ať se řeknou návrhy, členové si to odhlasují – neodhlasují, pak se zajistí cenové nabídky a dále se opět na schůzi probere zda za takovych podminek to doopravdy chceme, nebo ne. Takto to běžně funguje v jinych SVJ co jsem si zjišťovala a ne O NÁS, BEZ NÁS.
  Před několika lety se navyšoval fond oprav, aby se něco našetřilo a pak, že se sníží a je to tipuji 6 let a nesnížilo se nic.
  Chápu, že výbor musí mít nějakou kompetenci k zajišťování plateb za havarie, čištění jímek a opravy, ale ne neakutní věci!
  O tom to celé je.
  Za sebe se jistě vyjádří manžel.
  Boušova Lucie

Napsat komentář