post

Dobrý den,
jelikož přestali chodit informace o činnosti výboru, tak prosím o informaci, čím se aktuálně zabýváte. Mám pocit, že se opět kolem objektu nic neděje.
Žádám vás tímto o vystavení smluv uzavřených s Avemou ohledně údržby okolí domu a úklidu. Zajímalo by mě co přesně je domluveno, že má pan údržbách v našem objektu provádět a co nikoliv.
1) Dětské hřiště – jelikož byla zeleň na jaře nedostatečně zastřižena a v současnosti není již nikým udržována, tak keře na dětském hřišti dosáhly místy již více jak 2m výšky. Myslím si že by bylo vhodné keře sestřihnout el. nůžkami.
2) koš na dětském hřišti byl více jak měsíc nevynesen, včera jej odnesla jedna z maminek za což děkuji
3) písek v pískovišti -> děti jej postupem času vyházely kolem pískoviště. Aktuálně je vhodné starý písek vyndat a doplnit novým. Zároveň by bylo vhodné vyměnit zakrývací síť, kterou jsem naposledy kupoval a připevňoval já. Rovněž by bylo vhodné zajistit síto a nářadí a prosít skrz něj část hřiště, kde je vysypáno nejvíce písku mezi kamínky.

To, že na dětském hřišti nacházíme vajgly od cigaret a lejna od psů mě už při “inteligenci” některých sousedů už nad ani nezaráží.

Na poslední poradě SVJ byly schváleny některé investiční záměry ze kterých jsem nezaregistroval žádné provedení:
1) Instalace čidel -> zřejmě ani po roce není provedena
2) oplocení pozemku-> bylo dohodnuté, že bude provedeno, ale ještě se zjistí, zda okolní majitelé odprodají část pozemků či nikoliv.
– porada měla být na jaře 2019, realizace před létem 2019 ->což opět nebylo

úprava kačírku na ploše pod balkony-> toto provedeno je (bohužel se asi minulo účinku, lejna od psů jsou zde stále)

Vybudování retenční nádrže – schváleno, ale mělo se projednat na jaře 2019

Vybudování odpočinkového místa – bylo schváleno, s tím, že bude domluveno umístění na jaře 2019.

Když si čtu ještě nyní zápis z porady SVJ, tak mě opravdu baví prosba p. Písaříka, aby nepouštěli do vchodu neznámé osoby. Na druhou stranu mi nikdo z výboru za celou dobu nevysvětlil a nový p. správce z Avemy se ani neobtěžoval odepsat na můj email proč se při každé poruše garážových vrat nechává celý objekt otevřen (vrata jsou nahoře) třeba 4 dny ? vždyť by stačilo požádat vlastníky garážových míst, aby dočasně do doby opravy parkovali své vozy mimo garáže, hlavně aby byl uzavřený objekt.

Závěrem:
1) opravdu nevím za co přesně platíme údržbu objektu, okolí domu a zeleně (za to že 2x do roka někdo poseká trávu ?).
2) co celý rok provádí výbor SVJ, když se na objektu nic neděje
3) proč chodíme na porady shromáždění o něčem hlasovat, když se dle našeho hlasování nic neprovádí
4) proč paní uklízečka parkuje neustále na zákazu zastavení (s cedulkou za oknem. To není Avema schopna si pronajmout v lokalitě dvě parkovací místa pro své zaměstnance, když zde mají ve správě všechny objekty.

Toto je můj pohled na věc.
Petr Bouša

19 thoughts on “Informace o činnosti výboru, údržby,..

 1. – Činnost výboru je prezentována na shromáždění
  – Nahlédnutí do smluv, faktur atd. je možné po domluvě u Správce
  – Keře a koš dětské hřiště – pan údržbář byl teď dva týdny v neschopnosti (po tu dobu byl redukován rozsah údržby), zastřižení provede údržbář a koš jinak vynáší pravidelně
  – Písek je jednou za čas měněn, pokud přijde podnět od vlastníků bude opět vyměněn (objednává výbor, mění údržbář), plachta – pokud přijde podnět na výměnu můžeme vyměnit
  – čidla – výbor sháněl cenové nabídky (byl problém sehnat dodavatele, který by měl zájem) a řešil jaká čidla použít; aktuálně je schválená CN a typ čidel, dojde nejprve k testovacímu osazení čidel na F2 a pokud se osvědčí budou následně rozšířena na celý objekt, realizace by měla proběhnout dle kapacity dodavatele nejpozději začátkem srpna
  – oplocení pozemku – výbor kontaktoval majitele sousedních pozemků, nicméně ti nemají zájem prodat část pozemku – z toho důvodu bylo zatím ustoupeno od záměru oplotit pozemek a nebyla kvůli tomu svolána schůze
  – retenční nádrž – vzbudila na schůzi velkou diskusi a navíc z cenových nabídek po shromáždění vyplynulo, že by cena byla pravděpodobně vyšší než schválený záměr, proto zatím odloženo
  – místo retenční nádrže předloží výbor na shromáždění ke schválení fyzikální úpravu vody; výbor považuje tento projekt za smysluplný, protože pomůže vlastníkům (prodloužení životnosti praček, myček atd.) a také SVJ (životnost technologií ve výměníkových stanicích)
  – odpočinkové místo – bylo navázáno na oplocení pozemku

  Ohledně otevřených garážových vrat: Technik objektu na email neodpověděl, dotazoval se výboru a já jsem mu sdělil, že takové stupidní dotazy nemá řešit.

  Jakub Schlenker

 2. No jiné odpovědi jsem snad ani nečekal. Zajímalo by mě jak je možné, že výbor ke schválení většiny bodů potřebuje schválení shromáždění. Když se shromáždění vyjádří, že chce nějakou investici provést, tak se následně výbor již SÁM rozhodne, že investici neprovede ?
  Vy jste nějací tři králové, kteří samovolně ruší volbu shromáždění ? Tohle mi přijde jako překračování svým kompetencí. O střetu zájmu zde mluvit ani nebudu.
  Nedávno jsem zde četl při samovolném rozhodnutí výboru, že se jedna majitelka bojí v bytě a tak zažádala o navýšení počtu kamer a na druhou stranu zde necháváte při každé nefunkčnosti vrat objekt otevřen dokořán více jak 3 dny ?? To se mi nějak protiřečí.
  Defakto to zde chápu tak, že sami od sebe nic neděláte a jen čekáte, až vás někdo uctivě požádá o provedení údržby ? No vedete to zde fakt dokonale.
  Není se čemu divit, že na porady SVJ chodí čím dál méně lidí, protože s vaší samovládou máme pocit, že účast na poradách je zbytečná.
  Opravdu jsem rád, že naše SVJ vede osoba, která zde v objektu nebydlí a k tomu je ve střetu zájmu se správcovskou firmou Avema.

  Fakt šaškárna co zde předvádíte.

 3. Dobrý den,
  chápu, že pan údržbář má dovolenou, ale na druhiu stranu nás to zajímat vůbec nemusí, je zaměstnancem Avemy a na toro období si Avema má zajistit náhradního zaměstnnce. Předpokládám, že nám nesnížili platbu za tyto práce v tomto období. Keřoví na hřišti nenarostlo během 14dnů dovolené, ale je zanedbané několik měsíců. Zelené křoví jsme s maminkami ostříhali a vystříhali alespoň v červeném koše a lavičky, aby se zde dalo sedět. Po vyvezení popelnic pokud neostříhá údržbář, ostříháme i zbytek.
  Čidla pokud se nepletu se odsouhlasila hne na jedné z prvních schůzí odhaduji cc 6-7let zpět. To se tak dlouho vybírala. Věřím, že kdyby Vás neustále nekontaktovala paní bydlící v domě F2 a nevyžadovala tyto čidla, tak se vše zametlo pod stůl a žádná čidl by jste neudělal. Takto od ní budete mít klid a ostatní co….však to třeba chtít nebudou protoże Vás neotravují….smutné.
  Oplocení pozemku se odsouhlasilo, jen se vyjednavalo o odkoupeni, zda se oploti i snim a nebo bez….nebo alespoń,tak to bylo prezentovano na poradě svj.
  Fyzikální uprava vody je jistě zajímavé, ale také by mě zajímalo jak je to finančně náročné. Bydlíme zde 8let a žádný spotrebič nám nezničil vodní kámen. Zda se tato věc vůbec vyplatí a zda to máte propočítané.
  Otevření celého domu a vyjádření, že je to stupidní dotaz je velmi zarážející. Myslíte, že je vpořadku nechávat volně přístupných cca 60 bytů, stejné množství sklepů a několik nebytových prostor? Nehledě na to, že pokud se něco stane, něhoho, něvo vykradou, ukradnou auto, tak pojištovna nezaplatí ani korunu postiženému, protože ovjekt nebyl dostatečně zavezpečen. Kdo tedy zaplatí škodu? Vy asi ne, nebo ano když je to tak stupidní dotaz?

  S přáním hezkého dne
  Boušová Lucie

 4. Vážený pane Boušo,

  zareaguji na Vás jen jednou a to ze zcela jasných důvodů. Jste typ člověka s kterým nemá cenu ztracet čas nekonečnými diskuzemi, v kterých se tak rád vyžíváte. Je to ztráta času i energie už proto, že jste evidentně přesvědčen o vlastní pravdě a šíŕite informace, které se nezakládají na pravdě. Ba co víc, realitu překrucujete jak se vám to hodí. Nebudu se vyjadřovat  ke komentářům na mojí osobu. Evidentně si do mě projektujete něco svého. Říkam si, proč lidé, kteří svůj majetek mají sami pod kamerami a zároveň zlehčují krádež i propíchlé pneumatiky jiných sousedů, se vlastně neizolují ve vlastním domě, aby je potřeby druhých neobtèžovaly ? Proč s námi ostatními, vlastně sdílíte společný dům, když k nám máte tolik připomínek a zde sdělenými podněty sledujete jen vlastní egoistické cíle ? Zatímco na realitu jinych sousedů pohlížite spatra a stavíte sám sebe do role soudce. Jste jediný, který se vyjadřuje úplně ke všemu a má dvoji metr na svět. Na ten svůj a těch ostatních.  Obávám se doby, kdy by byl vybor složen z Vaší osoby. Nic ve zlém, ale pro mě by to byl důvod se odstěhovat.

  Helena Maříková

  • Paní Maříková promiňte mi ten výraz, ale melete zde nesmysly o nějakých obětech. To nehodlám KOMENTOVAT, asi by vám pomohl psycholog.

   Na hřiště chodí rodiče trávit čas se svými dětmi, které se zde rádi hrají.

   Vámi nazvaná frakce jsou nejstarší obyvatelé bydlící v tomto objektu (myšleno stářím bydlení). Jelikož zde bydlíme od začátku, tak máme bohužel špatné zkušenosti jak s developerem, tak s Avemou a rovněž s výbory, které odhlasovali víceméně dříve zmíněný.
   Vy si myslíte, že současný výbor je skvělý, my naopak ne.
   Je jasné, že když v nějakém SVJ odstoupí vedení, tak chvíli trvá než se někdo další vůbec se svou novou rolí seznámí a naučí se ji.
   Co zde neustále tvrdím je fakt, že veškeré věci jsou pro nás jako majitele jednotek netransparentni. A za poslední rok činnost odsouhlasenych bodů téměř nulová.
   Jedna věc jsou určené kompetence a druhá je slušnost a komunikace vůči všem vlastníkům.
   Bohužel většina vlastníků bytů mají byty jen jako investici a dění v objektu je nezajímá. Z toho pak pramení nesoulad osob žijících v objektu.
   Přestaňte zde prosím s urážkami…
   Přečtěte si raději zápisy z porad, když už na ně nechodite a pak si odskrtnete body, které nebyly provedené dle rozhodnutí shromazdeni.
   Možná se Vám tím otevře mysl a pochopíte na co zde nadavam(e).
   P. B.

 5. Dobrý den paní Maříková,
  chápu, že jste se chtěla vyjádřit pouze jednou, ale proč jste se vyjadřila na příspěvky pouze manžela? Že by jsem se svým příspěvkem nehodila do diskuze, protože je to realita?
  Ono stačí trávit trochu času se sousedy na hřišti a dozvíte se názor sousedu, který je velmi podovný, ale v zápětí Vám poví “proč to budu řešit, když si to stejně udělají posvém”.
  Další sousedé nemají sem přihlašovací údaje a nejde jim přihlásit a na výbor SVJ ani psát nechtějí. Pani z vchodu F2 přestala psát e-maily, protože se jí na ně přestalo odpovídat.
  O tom kde bydlíme je naše věc a do té Vám vážně nic není!
  S přáním hezkého dne
  Boušová Lucie

 6. Vážená paní Boušová, každý si svou realitu vytváříme sám. Pokud sedím na dětském hřišti, jsem v pocitu oběti a hledám viníka svých blbych pocitů a to, proc nemůžu atd, asi není něco špatně ve výboru SVJ, jehoz předseda toho pro dům už hodně udělal, ale v mém nastavení. Oběť je totiž z obliga, nenese za nic zodpovědnost, za to jak se cítí ani co kde píše nebo o kom mluví. A mluví zásadně o druhých a o tom, jak mu ubližují. Být permanentnè v opozici je také role oběti, jen jiný princip prežití. Ani jeden přístup není dospèlý a partnerský k jakémukoliv rovnému jednání. Víte, to, že je tady v doměvytvořená jakási partyzánská frakce, odboj, je veřejné tajemství. Problém je v tom, že je to zcela absurdní a směšné, protoze by stačilo a bylo vlastně velmi prospěšné, kdyby místo odboje a podkopávání práce výboru, začli dotyční spolupracovat. Ne jen hledat chyby. Samozŕejmě je vždy co zlepšovat a konstruktivní podněty a rovnej přístup  bude, jsem přesvědčena, vítán.
  Co se týká kamer, reagovala jsem pouze na váš protimluv. Na jednu stranu se cítíte v domè bezpečně a nevidíte důvod investovat do bezpecnostních kamer přízemí domu,  i když ve vašem bloku někomu v zavřeném prostoru garáží propíchají pneumatiky a zároveň hlídáte svá auta kamerami. Šmahem označíte majitele elektrické koloběžky za nezodpovědného, kdyz mu ze zavřeného prostoru garáží odnesou koloběžku, aniž byste si zjistila podrobnější info. Ano, koloběžka byla zamčená. Je to jako by vám někdo odnesl motorku.
  Víte, od roku 2006 podnikám v realitách. Za tu dobu jsem byla účastna mnohým schůzím SVJ v různých domech. Je nepsaným pravidlem, že tam, kde je dobrý předseda výboru má v domě i svůj protipól, někoho, komu není nic dobré. Po čase takový predseda složí funkci ze zcela pochopitelných důvodů. Nikdo dlouhodobè neustojí (a taky proč by měl, ze ?) neustálý tlak a podkopávání sve práce. Po té se většinou v domè nikdo neujme uvolněné pozice, protože moudří by do toho dobrovolně nešli a podkopávači ve finále nemají co nabídnout. Řeší se to tak, že správce domu pověŕí předsednictvím svého zaměstnance. Je nabíledni jaké nevýhody z toho plynou, včetně toho, že dotyčny zaměstnanec nebude mít žádný osobní zájem na prospěchu našeho domu.  To jen k vašemu omílanému střetu zájmu, pane Boušo.
  Máme krásný nový dům, který si zaslouží, abychom ho chránili. V Kročehlavech jsou staré domy, které mají zlomek hodnoty našeho domu, přesto obyvatelé do kamer investují, aby zamezili vandalství a rozhodně se tato investice po čase vrací. Víte, říkám si, kde je problém zvednout telefon, zavolat predsedovi a zeptat se proč výbor rozhodl o instalaci kamer místo vytváření dojmu, že se nèco děje v náš neprospěch a za našemi zády. Pokud jsme dospělí a ochotni se tak i chovat, přečteme si stanovy, abychom věděli s čím jako obyvatelé domu můžeme počítat a jaké kompetence a rozhodovací práva svěřujeme svým zástupcům.
  Žít v bytovém domě je s trochou nadsázky jako žít v manželství se všemi obyvateli domu. Mělo by nám jít o společný prospěch nás všech. Místo vzájemného okopávání pojďme být dospělí.

  Helena Maříková

 7. Vážená paní Maříková,
  Vy zde ještě bydlíte ? (legrace, jen jsem Vás snad více jak 2 roky neviděl).
  Děkuji za urážky, nicméně bych Vám rád vysvětlil mé chování.
  1) Kamerový systém – zřejmě jste asi nepochopila správně důvod proč mě osobně vadila neprojednaná investice ke zvýšení počtu kamerového systému. Je to hlavně ten důvod, že o navýšení počtu kamer nerozhodlo shromáždění na nějaké poradě SVJ, ale POUZE výbor. Chápu, že k tomu měl zřejmě i oprávnění, ale mě by přišlo přinejmenším slušné, kdyby se takovéto opatření řešilo na poradě SVJ, zda o to vůbec většina bude stát.
  Co se týče mé kamery, kterou mám úředně schválenou, tak hlavní důvod instalace byl ten, že mi opakovaně byla způsobována škoda na parkovacích zábranách. Kdy neslušní lidé, kteří mi způsobili škodu, odjeli z místa přestupku bez snahy škodu uhradit. Díky záznamu z kamery jsem mohl identifikovat takovéto “řidiče” a řešit přestupek s dopravní policií a pojišťovnou.
  Rozdíl mezi kamerami svj a mou je ten hlavní, že mou kameru jsem si zakoupil sám. Ovšem kamery svj byly rozšířeny za finance SVJ a to hlavně z důvodu, aby chránili majetek vlastníků garážových stání. Kdyby většina shromáždění souhlasila s navýšením kamer, tak by mě to až tak netrápilo, ale určitě bych navrhoval, aby si kamery uhradili vlastníci garážových stání, protože zde jsou prioritně hájeny jejich zájmy.
  Pochybuji, že dotčení sousedé, které utrpěli škodu přišli za SVJ s návrhem, že by si navýšení kamer uhradili ze svého !!
  Rozhodně tedy nejsem sebestředný, ale zajímám se již od začátku co zde bydlím o transakcích SVJ, které mimochodem žádné naše vedení není schopné zpřístupnit všem formou transparentního účtu.
  Díky podnětům nás co zde tyto akce výboru vnímáme jsme již v minulosti zabránili úhradě společné elektřiny Oxesu, když nebyl měřák na společnou el. apod.
  2) Komunikace
  – ano máte pravdu, že píši hlavně sem a to díky pár důvodům.
  – co zde všem vadí od začátku vzniku SVJ je malá frekvence porad (1x za rok). Nadávalo se na to za Stehlíka a vadí nám to i nyní. Díky tomu není prostor jak komunikovat o problémech se sousedy.
  – určitě nejsem sám, který si stěžuje na nečinnost výboru !!!! ověřte si tuto informaci u pana Ing. Schlenkera, komu všemu už nebere telefon a neodpovídá na emaily !! Toto jeho chování je vůči nám nepřijatelné !!
  3) stejně jako Vy si zde hájíte své zájmy, tak i já si je hájím.
  Pokud si dobře pamatuji, tak jste zde na začátku řešili problém s hlukem ze vzduchotechniky z Oázy, nedávno postřik polí. To je fakt divné, že zemědělci ke hnojení používají postřiky.
  Vidíte to a já hájím třeba oplocení pozemku (které bylo na poslední poradě SVJ odsouhlaseno shromážděním).
  Z mé strany je to opět z dvou důvodů :
  Určitě bych uvítal, kdybychom měli pod okny místo venčící plochy pro psy např. travnatou plochu pro děti spojenou s odpočinkovou zónou pro dospělé.
  Zároveň zde neustále někteří “venčitelé” porušují noční klid, když pod našimi okny volají na své psí miláčky během celé noci, ačkoliv je to platné jak hadovi brusle. Je to tak půl na půl. Bydlí zde s námi i slušní majitelé psů, kteří sbírají po psech exkrementy, mají je na vodítku a berou ohled na ostatní, ale bohužel je to pouze ta polovina.

  Závěrem:
  Nemyslím si, že máte o mě ten správný názor, ale opravdu mě to netrápí. Od začátku se zde zajímám o dění a pomáhám, když je třeba (výstavba pískoviště, zajištění sítě na pískoviště, pomoc s výstavbou dopadové zóny k houpačkám, často zametám hřiště, odklízím sníh i v místech, kde by to měl dělat údržbář). Toto vše dělám, protože mi na okolí našeho domu záleží. Ano prudím zde často, protože je k tomu důvod.

  Do vedení SVJ se rozhodně nehrnu, ale určitě bych uvítal změnu a to hlavně z neustále provázanosti výboru se správcovskou firmou, která jde stále na ruku s developerem, což je zřejmé vzhledem k tomu, že zařizují správu všech etap v této lokalitě.

  Můj návrh by byl takový:
  Jelikož nikdo nechce vést výbor SVJ je možné zajistit profi správce o nové správcovské firmy, která bude sídlit zde na Kladně (toto jsem již zjišťoval a je to reálné). Profi předseda by dohlížel na právní stránku vedení SVJ, zároveň by bylo vhodné vytvořit výbor z dalších členů, kteří v našem objektu bydlí a budou řešit problémy a podněty, které zde jsou.
  Bylo by vhodné zřídit transparentní účet, aby všichni majitelé bytů viděli, kam platby opravdu jdou. Rovněž by bylo slušné zpřístupnit všem smlouvy ohledně údržby objektu, abychom všichni viděli, zda má v popisu práce např. pan údržbář to co třeba ostatní vidí jako problém. Bylo by vhodné nějaké činnosti třeba odebrat či přidat,…
  Nerozumím tomu proč nám za celých 8 let co zde bydlíme nikdo takovéto věci nezpřístupnil !!!
  Pak se není čemu divit, že se neustále dotazujeme.
  Zeptejte se lidí kolem proč nechodí na porady SVJ ? určitě Vám většina sdělí stejné důvody na které poukazuji já.

  S pozdravem
  P.B.

 8. Dobrý den,
  s dovolením do dané diskuze vstoupím… Nemyslím si, že komukoli náleží právo soudit druhého a tedy nebudu soudit a jmenovat nikoho… Ale ke zde zmiňovaným věcem také něco uvedu. Myslím si, že pro zdejší objekt jsem již přispěl dost, čím, to zde řešit nebudu, abych nebyl souzen jako nějaký vejtaha, ale nechápu věci jako ze již někde v roce možná 2014, byly většinou odsouhlaseny čidla… Opětovně se většinově čidla odsouhlasila v roce 2018 a nyní v polovině roku 2019 můžeme očekávat montáž na “zkoušku” v jednom vchodě? Mohu znát důvod? Proč nám čidla nemohou spořit peníze již nějaký rok?
  Dále co se týká práce pana údržbáře, proti jeho osobě nic nemám, ale nezlobte se na mě, každý měsíc, každý z nás platí poplatky za údržbu, úklid atd. Pokud někdo z lidí co danou práci mají za úkol a jsou za naše peníze placeni onemocní, je na jeho zaměstnavateli sehnat náhradu… Nebo mi chcete říct, že pokud pan údržbář či uklízečka onemocní na delší dobu, budeme po celou dobu bez jejich služeb?
  A ještě něco málo k instalaci kamer v objektu. Nejsem zastáncem či odpůrcem kamer a nikterak se neobávám o soukromí, ale objekt je pro případné škody pojištěn, alespoň v to doufám. Dále asi každý z nás má pojištěn svůj majetek. V případě např. vloupání do sklepů, kdy bude jednáním pachatele způsobena škoda a následně bude pachatel pomocí kamer dopaden si po tomto člověku budete v soudním řízení škodu vymáhat. Co vymůžete po člověku, který nic nemá? Ale ano, budete vědět, kdo to byl. V případě, kdy se pachatel nezjistí, pojišťovna škodu uhradí. Osobně uvítám náhradu škody před dopadením pachatele. Kde je tedy návratnost investic do instalace kamer? (opakuji nejsem odpůrcem) Na druhou stranu, kamery se přidaly, nikdo o tom nerozhodl, tím myslím na shromáždění, na druhé straně o čidlech bylo rozhodnuto dvakrát a stále nejsou. Nehledě na to, že dle informací od poptávaného elektrikáře, je stále snaha o instalaci čidel do vypínačů, kdy toto nic neřeší a stále bude zbytečně svítit celý vchod.
  A co se týká činnosti výboru? Ano, je to nevděčná práce a nikdy se nezavděčí všem, ale právě proto jsou shromáždění, aby to bylo dle většiny. Neříkám, že výbor nic nedělá, ale nejspíše by bylo třeba zlepšit dohled nad vykonávanými pracemi viz. třeba zastřižení zeleně. Na druhou stranu, má právo pan údržbář sám od sebe zeleň zastřihnout? Nebo čeká na nařízení? Pokud mu to musí někdo nařídit, je třeba, aby ten někdo v objektu byl a viděl, co je třeba udělat.
  A ve Vámi zmíněném manželství? V tom je třeba mimo jiného komunikace, která napomáhá k dobrému fungování a ta zde také vcelku vázne.
  Hezký den, Jareš

 9. Paní Maříková, mě osobně jsou kamery uplně někde, kde ani nechci zmiňovat…slušně řečeno tam kde slunce nesvítí. Manžel má na to jiný názor a já ho repektuji, jako respektuji Váš a je to o tom ať si ledé sami rozhodnou co chtějí a menšina se podřídí většině. Je to o komunikaci a ať si lidę řeknou co chtějí. Kamery jsou kontraproduktivní, pokud je barák celý dokořán a vše volně přístupné. Každę ráno mezi 5 a 6 hodinou zde chodí paní, která vybírá popelnice a má moc dobře vytipované, kdy je dům takto otevřen.
  Pokud se zde něco odcizí, vykrade….tak ano vše je pojištěné, ale pokud bude vše volně přístupné otevřením vrat, pojišťovna od toho dá ruce pryč, jelikož nebylo dostatečné uzavření domu a nebo poníží razantně plnění…
  Jako oběť si zde fakt nepřipadám, pokud budeme vědět viz křoví na hřišti, že to nepatří do kompetence pana údržbáře, není problém jít a křoví ostříhám jako již několikrát. Neustálé uklízení odpadků a mnoho další…jak psal pan Jareš nemá cenu jmenovat.
  Toto jsou věci které Vás asi netrápí, jako viz čidla a další věci, Vás trápí jiné věci a na to má každý právo a jiný pohled.
  Zásadní problém je zde komunikace a neplnění odhlasovaných věcí a samovolné dělání věcí které bychom mohli společně projednat.
  Nehledě na to, že i například na schůzkách družstev jsou jiné informace než na svj.
  Boušová

 10. Zaznělo zde několik nepřesností, proto upřesňuji:

  – nemoc údržbáře, výbor byl informován ředitelem společnosti Avema o nemoci údržbáře s tím, že na objekt dorazí záskok, který provede pouze urgentní údržbu a fakturace za údržbu bude úměrně počtu hodin ponížena

  – čidla: v zápisu z roku 2013 je uvedeno, že správce předloží výboru nabídku na osazení objetu čidly, nikde není schválena cenová nabídka nebo alespoň rámcový rozpočet, ten byl schválen až na poslední schůzi. Již několik let jsou světla v objektu osazena led žárovkami, svítí pouze každé druhé světlo a je osazena jen jedna ze dvou objímek. Je tedy zřejmé, že investice do čidel ve výši 100 až 200 tis. Kč je pouze pro komfort vlastníků a o její návratnosti se nedá mluvit.

  – nezvedání telefonů a nekomunikování s vlastníky: osobně nereaguji na telefonáty jednoho vlastníka, důvodem byly večerní vulgární telefonáty z jeho strany. To že výbor zveřejnil svá soukromá telefonní čísla je jen naše dobrá vůle a nenecháme se tu šikanovat.

  – schůze družstev: komentuje zde někdo, kdo není členem družstva a nikdy na žádné schůzi družstva nebyl

  – výbor: kdokoli může správci zaslat podnět na shromáždění o odvolání výboru z funkce nebo vyčkat na příští rok, kdy stávajícímu výboru končí mandát a ani jeden z nás nemá zájem znovu kandidovat.

  Jakub Schlenker

 11. Tak je super, že cenová nabídka trvala 4 roky, to by chtělo snad i zatleskat ne?
  Je fajn, že Avema informovala o nemocnosti údržbáře, možná by chtělo informaci předat dál. Nicméně křoví a zanedbané okolí není problémem několika dní nemoci, ale nekolika měsíců. Dnes se již začalo stříhat červené křoví…děkuji. Ještě by to chtělo i stromy, které jsou taktéž zanedbané a koruny mají 2x tak větší než by mělo být.
  Ano schůzy družstev komentuji já jako nečlen družstva, ale po zjištění informací jako třeba, že posezení družstvo odsouhlasilo pod podmínkou, že nebude vadit tomu, kdo bude mít posezení pod okny. Tuto skutečnost, jste ale na SVJ schůzi vůbec neuvedli. Dále by se dalo pokračovat v rozdílných parametrech nádrže atd. Nejsme blbci a s lidmi z družstev si informace předáváme.
  Ne jedniu se stalo i mě, že na mé podněty nebyla žádná reakce, nebo jsem na závadu nedostala odpověď.

  Boušová Lucie

 12. Děkuji za částečně osvětlení problémů s p. údržbářem.
  Ale nedá mi nereagovat na info ohledně čidel… Pokud bylo v roce 2013 schváleno a přijmu to, že se čekalo na cenové nabídky atd. (sám jsem jednu nabídku obstaral) tak uběhlo několik let a nic se nepohlo. Jelikož byla čidla odsouhlasena ve 2013, proč se tedy na minulém shromáždění již neresily detaily a opět se hlasovalo ANO/NE?
  S informací o tom, že světla jsou osazena led žárovkami a ještě každé druhé světlo jsem byl již seznámen, ale tato úspora je na úkor světelného komfortu na schodišti nehledě na to, ze když jedna žárovka službu vypoví, bude tma. Nemluvím o situaci, kdy jdu po schodech a světla zhasnou. A i když je osazeno každé druhé světlo, tak ve vchodě jich je tedy osazeno cca 10. Opět je rozdil, zda svítí dvě světla při cestě do 1NP nebo 10 světel. Tedy uspora zde je a k tomu i zmíněný komfort. Co se týká investice a výběr čidel. Zvažovaná instalace čidel do vypínačů je nesmyslná jelikož nic neřeší, pouze to, že nemusím vypínač mačkat. V případě montáže čidel ke světlům či montáže světel s čidly byla cenová nabídka vypracována a to na částku cca 25.000,-Kč, samozřejmě vše zdražuje, tedy nyní bude cena jiná, ale pro 4 vchody se jedná o částku 100-150tis. Nehledě na to, že i kdyby šlo o komfort jednoho člověka v objektu tak pokud bylo schváleno většinou, nepřísluší nikomu rozhodovat o tom že se schválený záměr neuskuteční z jakéhokoli důvodu. A pokud budeme řešit schválené záměry dle návratnosti, zajímalo by mě, kdy bude návratnost navezení kačírku pod balkony u domu H? K tomuto bych rád znal částku, která byla zaplacena? Byla pro nás nejvýhodnější?
  Děkuji Jareš

 13. Dobrý večer,
  i já se přidám s troškou do diskuze. Je jedna hodina ráno a právě mě vzbudili bezohlední majitelé psů, kteří tu pod okny venčí své miláčky a hulákají tu na ně. Podotýkám, že tento týden je to již potřetí. Ani nedokážu spočítat, pokolikáté to je již tento rok. Ani nemluvím o tom, kolikrát jsem se tu dohadovala s pejskaři, kteří nám na upravovaném trávníku, jehož úpravu hradíme my všichni, nechali po svým pejscích hnědé dárečky. Argument jednoho z nich, že si to bude uklízet, až si to budou uklízet ostatní, nechám bez povšimnutí. Můj dotaz bude tedy směřovat hlavně k oplocení této části pozemku. Je pro mě novinkou, že se projednává odkup sousedních pozemků, abychom si mohli opotit ten svůj. Když se podívám do katastru nemovitostí, konkrétně na pozemek s parcelním číslem 2880/212, tak přesně vidím, který pozemek je náš a promiňte mi to, ale nevidím důvod proč bychom si měli odkupovat sousední pozemky, abychom si tento náš kus mohli oplotit. Hlavní myšlenkou oplocení bylo, abychom zamezili venčení, neuklízení po pejscích a volného pobíhání psů kolem baráku a přerušit tak “dálnici” pejskařů, kteří tu ani nebydlí, pod okny. Tím pádem by se zamezilo i to věčné hulákání hysterických paniček a netrpělivých “ternérů” v jednu ráno. Bylo by možné mi tedy vysvětlit, proč si neoplotíme náš pozemek, když majitelé sousedních pozemků je nechtějí prodat?
  S tím samozřejmě souvisí i to, proč se takovéto informace musíme dozvídat formou odpovědí na otázky? Dříve chodili alespoň zprávy o činnosti výboru (v poslední době nic), informace o probíhajících investicích, které byly schváleny, také nic. Prostě komunikace ze strany výboru téměř nulová. Shromáždění je jen jednou za rok, kde bychom se tyto informace zcela jistě dozvěděli, ale to je strašně dlouhá doba, tak se přece nemůžete divit, že se lidé ptají, diví se a ve finále zlobí.
  Ohledně čidel bylo asi řečeno vše, nicméně si neodpustím jednu poznámku a to na komentář ohledně komfortu, nepleťme si prosím slovo komfort za slovo bezpečnost. Pokud by byly vypínače i na schodišti za výtahem, neřeknu k tomu ani slovo, ale vypínače tam nejsou a pokud zhasne světlo a vy se ocitnete přímo za výtahem, tak je to akorát o zlámání nohy a to v tom lepším případě.
  Pak bych se ráda zeptala ještě pro formu na jednu věc a to na schvalování účetní závěrky a její následné zveřejnění. Spíše je to dotaz, aby mi bylo jen vysvětleno, proč to tak je. Ale pokud je mi známo, tak před zveřejněním účetní závěrky musí být tato závěrka schválena shromážděním. Ptám se jen proto, že závěrka již visí v rejstříku a shromáždění ji zatím ještě neschválilo.

  Velice děkuji za odpovědi
  Hejsková

 14. Dobrý den,

  odkup pozemků se řešil na shromáždění v rámci oplocení. Pozemek 2880/212 je sice SVJ, nicméně využíváme i část pozemku vedle. Pokud bychom oplotili přesně jen náš pozemek, nebylo by možné organizovat dětský den stejně jako v předchozích letech (kdy je právě využívána část sousedícího pozemku). Zároveň byla vize taková, že zvětšením našeho pozemku by jsme získali místo vhodné k vybudování zmíněné pergoly (nebyla by totiž umístěna pod okny vlastníků).
  Máte pravdu, že jsme tuto informaci mohli zaslat vlastníkům na vědomí. Co se týká informací o činnosti výboru, poslední jsme nechávali rozeslat v květu 2017. Od té doby byla dvě shromáždění, kde byla činnost výboru prezentována a nikdo nám nenapsal, že by měl zájem opět podobné přehledy dostávat.

  K čidlům se vyjádřím již naposledy. Není pravda, že by byla čidla již dříve schválena – jednalo se pouze o podnět na shromáždění, který byl pro předešlý výbor. Vzhledem k výši investice by muselo dojít ke schválení na shromáždění. Ke schválení záměru instalace čidel s rámcovým rozpočtem 200 tis. Kč došlo až na posledním shromáždění. Vzhledem k tomu, že se opravdu nejedná o nějaké radikální úspoře za osvětlení, ale jde o komfort pro vlastníky, zvolil výbor čidla do vypínačů. Při instalaci u výtahů budou rozsvěcet stále celý vchod, pokud někdo půjde po schodech, rozsvítí se světla na základě sepnutí čidla a v každém patře. Pokaždé, kdy bude zaznamenán čidlem pohyb se obnoví interval osvětlení (nemělo by se tedy stát, že světla zhasnou, když bude někdo mezi patry – pokud tam nebude delší dobu stát). Instalace proběhne nejprve ve vchodu F2, chceme hlavně otestovat, zda se tento typ čidel osvědčí i v chodbách u bytů. Pokud by tomu totiž nebylo tak, demontují se a namontují se na zbytek objektu k výtahům a do chodeb k bytům budeme hledat jiné řešení. Dobu testování chceme jeden měsíc. Pokud se osvědčí, proběhne instalace i na zbytek domu.

  K účetní závěrce sděluji, že jsem věc prověřoval a máte pravdu, že byla již vložena. Není to sice v rozporu se zákonem (může být vložena i neschválená účetní závěrka), nicméně příště se toto již nebude opakovat a závěrka bude vložena až po proběhlém shromáždění a jejím schválení/neschválení.

  Na závěr ještě informuji, že výbor SVJ na nejbližším shromáždění odstoupí. Aby byl zajištěn bezproblémový chod SVJ, nechá výbor rozeslat ještě během léta email s výzvou, aby se přihlásili zájemci o funkci ve výboru. Pokud se nikdo nepřihlásí nebo bude nedostatečný počet zájemců, zajistí výbor změnu stanov, aby mohl být zvolen profesionální předseda. Změna stanov by byla za přítomnosti notáře odhlasována na shromáždění. Zároveň výbor zajistí nabídky profesionálních předsedů. Vzhledem k tomu, že je často zmiňován střet zájmů, určitě nebude výbor poptávat firmu, která by byla předseda a zároveň správce. V případě, že dojde k tomu, že bude profesionální předseda, bylo by vhodné, aby se přihlásili vlastníci alespoň do kontrolní komise, která bude činnost předsedy kontrolovat. Zároveň bude moci dávat podněty, protože předseda v domě nebude bydlet a ideálně by mohla řešit také operativní věci, které nyní řeší výbor (z poslední doby např. vyřešení protékajícího ventilu v garážích, zprovoznění garážových vrat H).

  Za výbor Jakub Schlenker

 15. Dobrý den,
  opětovně se vrátím k již několikrát zmíněným čidlům. V zápisu ze shromáždění ze dne 1.10.2015 je hlasování č 4. Ve znění: shromáždění vyslovuje souhlas s instalací čidel osvětlení na chodbách před výtahy. Pro 98,9%.
  Z tohoto je zřejmé, že čidla byla již schválena.
  Co se týká čidel do vypínačů tak v tomto případě skutečně nejde o úsporu. V případě umístění čidel ke světlům již o úsporu jde. Místo X světel bude svítit pouze tolik světel, kolik bude potřeba. Nehledě na to, že se v objektu nedělají věci jen s ohledem na úsporu… Dále je zde zmiňován jakýsi komfort oproti úspoře, ale i přes to, je dána přednost komfortu (nemusím zmáčknout vypínač). Pokud s tím je problém, navrhuji hlasování o tom, jaka čidla zvolit.
  Hezký den Jareš

Napsat komentář