post

Dobrý den,
měl bych další dotaz a to tentokrát k úklidu objektu. Jelikož se poslední dobou začínám stydět vodit návštěvy po schodech k sobě do bytu a to z důvodu neustále špinavých schodů, tak jsem včera zkusil shody umýt sám.
Samozřejmě jsem použil oproti paní uklízečce rejžák a jen přípravek na mytí dlažby + hadr na setření vody.Výsledek před a po je vidět na přiloženém obrázku.
Musím konstatovat, že umytí schodů jednoho patra trvalo cca 40 minut a  to jsem to nebral opravdu důkladně.
Opravdu námi zaplacená částka za úklid objektu nestačí k tomu, abychom měli schodiště čisté jako na obrázku?
Tímto netvrdím, že by bylo nutné dehonestovat paní uklízečku a požadovat po ní takovýto úklid pravidelně, ale jak jsem již psal našemu výboru, tak by zde bylo ideální nastavit řekněme “lepší” kvartální úklid objektu, kdy by se vzalo schodiště rýžákem.
Za úklid našeho objektu tuším platíme něco kolem 150 tis. ročně a tak by bylo dle mého názoru vhodné a žádoucí, aby byl také objekt dostatečně uklizen !!
Prosím výbor o vyjádření proč vám takto špinavé schody v objektu nevadí a jak se snažíte zastupovat zájem SVJ a vyjednávam podmínky s Avemou ohledně nastavení lepšího úklidu.
Děkuji
Bouša Petr

One thought on “Úklid v našem domě

  1. Dobrý den,

    úklid, který máme zaplacený je mopem a nikoli kartáčem. Na posledním shromáždění jsme navrhovali dlažbu na nejvíce exponovaná místa (schody do prvního patra), protože problém je v nekvalitní porézní podlaze. Bohužel tento záměr nebyl schválen. Vlastníci nechtěli ani debatovat o možnosti jednorázového strojového čištění, které by se v případě osvědčení mohlo pravidelně např. jednou za rok opakovat. Čistění kartáčem v rámci ceny za běžný úklid nemůžeme po paní uklízečce požadovat. Pokud by se jednalo o extra úklid za příplatek, domnívám se, že by vzhledem k hodinové náročnosti na takový úklid celého objektu byl výhodnější úklid strojový. Pokud máte zájem provést úklid sám, můžete na email výboru zaslat cenovou nabídku na takový úklid. V případě dalších připomínek k úklidu můžete kontaktovat rovnou vedoucího úklidu na emailu vuk@avema.cz.

    Jakub Schlenker

Napsat komentář