Dobrý den všem,
Dovolte mi, abych reagoval na program zítřejšího shromáždění + plán do kterého nás odstupující výbor + Avema nenápadně sunou.

Všem kdo četli návrh změny stanov je doufám jasné, že stávající a zároveň odstupující výbor nám připravuje “skvělou” záležitost do budoucna. Můžete mi vysvětlit proč navrhujete zrušení výboru a volbu JEDNOHO předsedy ? To je snad návrat k vládě jedné osoby jako zde byla při vzniku SVJ, p. Stehlíka.
Kontrolní orgán bude pouze činnost kontrolovat a nikoliv řídit !!

Všichni co zde bydlí od začátku víme jak tragicky situace vypadala. Schůze 1x za rok a p. Stehlík si s námi dělal co uznal za vhodné. Co bude pro SVJ dělat jedna vámi navržená osoba , když jste zde ve třech lidech nepředvedli téměř nic za vaše funkční období ? Stav objektu je celkem zanedbaný na okolnost kolik peněz platíme správcovské firmě.
Dle mého názoru by měl být Výbor jako orgán SVJ zachován a naopak by měl být ze 3 členů posílen na 5 členů (každý z jednoho vchodu) + by bylo vhodné zvolit profi předsedu z KLADNA (nabízí jej třeba správcovská firma Sunny- http://www.sunnykladno.cz/). Profi předseda by dohlížel na legislativní věci v SVJ a výbor složený výhradně z obyvatel našeho objektu by rozhodoval o investicích a dalších věcech v rámci našeho SVJ.

Stávajícímu výboru vytýkám tyto věci:
– účelovou snahu změnit stanovy SVJ před odstoupením a to hlavně k dobru správcovské firmy AVEMA
– zásadní věci jako jsou změny stanov jste nám měli zaslat daleko dříve a nejdříve s členy SVJ je řešit formou diskuze.
– Jak můžete při odstoupení plánovat další investice ? toto prosím již nechte na doufám nový výbor.

Dle mého názoru by se mělo tuto poradu řešit pouze odstoupení a volby nového výboru. Nový výbor by se měl následně domluvit jakým způsobem povedou SVJ. Následně by měl nový výbor svolat další shromáždění, kde představí svou vizi pro následující období,…..

Bohužel se zítra zřejmě nestihnu asi poprvé za 8 let zúčastnit porady SVJ a jako kandidáta do výboru mě to mrzí dvojnásob, nicméně doufám, že zdravý rozum sousedů zvítězí nad tímto účelovým plánem odstupujícího výboru.

Petr Bouša

Napsat komentář