Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jsme na poslední poradě SVJ hlasovali o všech bodech elektronicky, tak by mě zajímalo, zda je o tomto hlasování nějaký datový výstup s přehledem, jak která jednotka v jednotlivých bodech hlasovala. Chtěl bych si zkontrolovat zda se správně načetly mé hlasy, tak jak jsem je zadal na ovladači.
Na poradě nebylo žádné hlasování tajné, proto bychom měli mít možnost po každé poradě zkontrolovat své hlasování. Stejně tak si myslím, že bychom měli mít přehled o tom, jak hlasovala jednotlivá družstva, která jsou rovněž součástí SVJ.
Prosím tedy o zveřejnění hlasování zde na intranetu.
Děkuji mnohokrát
Petr Bouša

6 thoughts on “Přehled hlasování na poradách SVJ

 1. Dobrý den,
  datový výstup samozřejmě existuje. Výbor nemá od vlastníků souhlas se zveřejněním jejich hlasů a už vůbec ne veřejně na internetu. To platí samozřejmě i pro bytová družstva, která jsou členy SVJ. Za družstva, které den před shromážděním na vlastní členské schůzi většinově odhlasovala svůj postoj k jednotlivým bodům hlasování, hlasovali předsedové. Pokud si chce nějaký vlastník prohlédnout datový soubor se svým hlasováním, může napsat oficiální žádost na výborový email. Elektronické hlasování bylo zvoleno jako rychlejší a efektivnější oproti hlasovacím lístkům a následnému zpracování excelovou tabulkou z předchozích let, kdy je navíc minimalizována lidská chyba při přepisu hlasů z lístků do tabulky.

  Výbor SVJ

  • 1) hlasování nebylo tajné a tudíž si nemyslím, že by výsledky a rozpis hlasování neměly být k nahlédnutí komukoliv z členů SVJ.
   2) přijde mi, že hlasování byla veliká fraška. Ani u posledních bodů lidé nevěděli jak mají pořádně hlasovat k daným bodům.
   Nikdo z hlasujících vám nevidí pod ruce a to že si zmáčkneme nějaké tlačítko z mekáče neznamená, že jste naše výsledky správně započetli natož nám je správně sdělili.
   Dle mého názoru není hlasování transparentní do takové míry, abychom mu věřili.
   Petr Bouša

 2. Dobrý den,
  Děkuji za zaslání přehledu našeho hlasování. Konstatuji, že odpovídá hodnotám, které jsem zadával na ovladači.
  Z mé strany vidím hlasování jako korektní a výsledek respektuji, ikdyž s pár body nesouhlasím, což je ovšem už jen můj problém.
  Hezký den
  Petr Bouša

Napsat komentář