Dobrý den všem,
vím, že teď asi píchnu do vosího hnízda, ale mě to prostě nedá. Momentálně jsem týden nemocný a tudíž trávím celé dny doma. Bohužel si zde připadám jako v “psinci “. Téměř každé dopoledne zde poslouchám štěkot různých psů z celého objektu.
Opravdu nechápu majitele psů, kteří si psa pořídí do bytové jednotky a přitom tráví minimálně 9 hodin denně mimo tuto jednotku ! Vždyť ti psi jsou naprostí chudáci !
Psi mají sice otevřené balkony, ale o to je horší, když se pod okny projde někdo další se psem, tak se všichni rozštěkají.
Uvědomte si prosím, že v objektu bydlí i spousta lidí, které štěkot vašich psů otravuje ( včetně mě).

Četl jsem spoustu diskuzí ohledně bytových domů a jejich domovních řádů a začínám celkem chápat proč bytové domy mají v domovním řádu uveden zákaz pobytu psů. Velice bych uvítal zavedení podobné věci v našem domovním řádu.
Chápu, že toto je vůči vlastníkům psů asi nepříjemné, ale oni vlastníci neberou také žádné ohledy na ostatní své sousedy.
Prosím proto toto zahrnout jako jeden z bodů na nejbližších poradách SVJ a družstev.

Děkuji

23 thoughts on “Psinec

 1. Dobrý den,

  chápu Vaše rozhořčení nad štěkotem psů, nicméně zavedení zákazu psů do domovního řádu vidím jako zcela nereálné. Považoval bych to za omezování osobní svobody. Nakonec by to mohlo vést k tomu, že jiným sousedům bude vadit hluk dětí, zavedeme potom zákaz dětí v bytech? Předpokládám, že ne. Nehledě na to, že ne každý pes tu štěká…. Děkuji. Schlenker

 2. Nezlobte se na mě, ale srovnávání dětí a psů mi připadá úplně mimo mísu.
  Máte tedy prosím návrh Vy jakým způsobem lze řešit otravné štěkání ??
  Píši to zde hlavně taky proto, aby se majitelé psů v našem objektu více zamysleli nad tím, zda třeba právě jejich pes takto neotravuje své okolí v jejich nepřítomnosti a snažili se tento problém řešit. Na nepřítomnost majitele v bytě lze psa cvičit, ale je především třeba, aby se o to daní také začali zajímat.
  Když to dokázala paní Papežová ( za což jí velice děkuji), tak to mohou zvládnout i ostatní.

 3. Dobrý den,
  trochu se přidám, ale ne ohledně štěkání pejsků. Ráda bych požádala majitele pejsků, hlavně vchodu F2, pokud jste už tak bezohlední a nezodpovědní, že si pořídíte psa, kterého pak necháte celý den doma, tak si laskavě po nich aspoň uklízejte čůránky před výtahem, pokud možno ihned. Chápu, že to ten pejsek nemůže vydržet, když je celý den doma sám, ale doma si to, předpokládám, taky uklízíte. Je naprosto úžasné do toho šlápnout, najet kočárem a ještě to čichat, bohužel je to taková louže, že to ani objet či obejít nejde. Jen podotýkám, že to není poprvé.

 4. Dobrý den,

  pokud bude náhodou zákaz pobytu psů zařazen jako téma příští schůze SVJ, prosím o zařazení bodu “Zákaz pobytu dětí na dětském hřišti” v době kdy spím po noční. Rozpis směn mohu zaslat vždy první den v měsíci. Případně bych poprosil o zařazení bodu “Omezení hlučnosti obyvatel” na hladinu 60 dB (šelest listí), obzvláště při hovoru ve vnitrobloku. Měřící zařízení mohu dodat. 🙂

 5. Pane Poláku, že si kupujete byt orientovaný na dětské hřiště, to jste asi věděl a dalo se předpokládat, že si tam budou děti hrát :-), a to zejména přes den, v létě a o prázdninách,ale to že budete mít psa v bytě nad sebou, pod sebou, vpravo, vlevo.. Nepochopím, jak někdo může porovnávat děti a psy. 🙁

 6. Dobrý den,
  mně tedy lezou silně na nervy pištící, někdy až hysterické děti. Máte Vy nějakě řešení, jak domluvit ignorujícím rodičům? Ani bych se nedivil, kdybyste v budoucnu chtěl hlasovat o zákazu přeletu letadel nad GS nebo zakázat ptáčkům venku zpívat, protože se nevyspíte nebo Vás ruší. Zajděte si do lékárny a kupte si špunty do uší a už to nerozmazávejte dále.
  S pozdravem haf haf

 7. V ČR je téměř pět milionů domácností a v polovině z nich žijí se psem, tohle jste si před pořízením bytové jednotky mohla vygůglovat a pak si nestěžovat na gaučové chudáky. Vlastně vůbec nechápu toto slovní spojení, proč by můj pes, který má denně pohyb a péči měl být chudák gaučový? Vaše averze na pejsky musí být asi veliká, vlastně on Vás ten chudák otravuje, když sedíte doma na gauči a koukáte na bednu!

  • Vy jste nejaky anonym nebo se stidite za sve nazory, ze zde nevidime vase jmeno.
   Bohuzel diky tomu, ze je zde tolik pejskaru v CR, tak je ta republika cela obe…..a .
   Kdyz se podivam kolem objektu, tak zde pytlik na exkrementy nosi at plny ci prazdny sotva 10 te h slusnych pejskaru. Ostatni asi nemaji potreby. Nic jak jsem psal, tak s nekterymi lidmi neni domluva.

 8. Dle noveho obcanskeho zakoniku
  nelze psi zakazat. nejde jiz o vec! Nelze je zakazat ani majitelem pri pronajmu. A take tady jsou lide, kteri nemohou mit deti a psi maji jako alternativu! zamyslete se! jde o toleranci! Take. Nejsem nadseny, kdyz pes steka cele dny a noci. Zrovna tak nemusi byt nadseny soused, ktery posloucha jak nas maly beha a dupe, obcas krici atd.

 9. Určitě jsem si jako dítě nedovolil hystericky křičet, odmlouvat,… a dělat scény, protože jsem byl vychován k tomu, že to nesmím, jinak dostanu po zadku, ale to je věc každého rodiče, jak moc povolí uzdičku a nechá své děcko rozmazlovat. Trochu jste sešel z tématu,nezdá se? Na začátku Vám vadil pouze hluk, nyní to už je i to, že pes okolo Vás projde! Rozhodně se nezastávám ani pejskařů ale, to ať si sáhne každý sám do svědomí, jak moc má svého miláčka pod kontrolou. Já zde diskutuji na téma hluk, proto jsem začal psát o dětech, ale nikde jsem to nerozmazával a nevymýšlel zařazení absurdního až směšného bodu na schůzi SVJ pane intelektuále. A jsem Muller a toto téma už též nehodlám dále komentovat.

 10. Tak nevidim proc by mel pes mit nahubek kdyz neni nebezpecny. To ze je na chodbach od psu nadelano neni duvod plosne zakazat psi v objektu nehlede na to, ze by to nemelo pravni oporu. Nedokazu si predstavit ani to jak by se resilo to, ze by psa nekdo i pres zakaz mel. A ze takovy by se nasli. Je to cele o nicem. Podstatnejsi mi prijde problem s predanim komunikace mestu a tim odpadnuti nakladu na udrzbu atd.

Napsat komentář