Přeji pěkný den vážení sousedé,
zajímá mě, zda někdo z vás (vaše rodina, případně zvířata), nemèl v souvislosti se stříkáním polí v okolí nějaké zdravotní problémy (bolesti hlavy, vyrážky … atd.). Letos tu jezdil traktor se stříkacími rameny 17.4.
Vzhledem k tomu, že u sebe v souvislosti se stříkáním polí opakovaně sleduji následky, vyvíjela bych v případě většího počtu postižených tlak na příslušná místa, aby nám předběžně sdělovaly datum, kdy budou stříkat pole a my ten den nevětrali nebo ten, kdo venčí, nechodil na pole atd.
Děkuji za odpovědi,
Helena Maříková

2 thoughts on “Stříkání polí v okolí domu.

 1. Dobrý den,
  jen jednou jsem zastihla postřik polí, kdy jsem na balkoně věšela prádlo a bohužel se nadýchala. Cítila jsem ohromný zápach a hlavně mě strašně pálelo v nose a krku. Následně jsem byla téměř 5 měsíců na ATB. Takže teď když vidím, že se stříká pole, zavírám okna a mizím i s dcerou z domova pryč. Určitě bych byla ráda za informaci, kdy se pole bude stříkat.

  Marcela Hejsková

 2. Dobrý den paní Hejsková,

  děkuji za odpověď. Bohužel jsem se daleko nedostala. Přes telefonáty na hygienu, Obvodní úřad – odbor životního prostředí jsem skončila s telefonáty na Ministerstvu zemědělství, kde si mě předáváli z linky na linku. Ve finále jsem od paní Schlenkerové zjistila, že zemědělec není povinen hlásit čím a kdy stříká a s doporučením odchytit provádějícího technika při postřiku na poli a získat kontakt na zemědělce spravujícího pole v našem sousedství. Pokud by někdo z vás měl kontakt na toho, kdo to tady obhospodařuje, prosím napište ho sem. Případně nápad, jak se s ním spojit.

  Děkuji,

  Helena Maříková

Napsat komentář